WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

,,WyBorowa6” na zakończenie sezonu sportowego w klubie Baszta Wyszyna

Skromnie, ale z klasą i dużą dozą gościnności wyglądał ostatni akcent sportowy przygotowany przez zarząd LZS Baszta Wyszyna. W minioną niedzielę, tj. 27 października 2019 r., punktualnie o godz. 10.00 Sławomir Kopczyk – prezes LZS Baszta Wyszyna i radny gminny Bartłomiej Wiśniewski przywitali pierwszych zawodników na Borowym Stawie w Piorunowie, dzięki uprzejmości właściciela Radosława Borowiaka.
W drugiej już edycji imprezy pod nazwą ,,WyBorowa 6” wzięło udział blisko 50 uczestników – biegaczy i amatorów nordic walking. Jako pierwsi wystartowali maszerujący uczestnicy – i panowie i panie, którzy do pokonania mieli trzy okrążenia po wymagającym, przełajowym terenie. Trasa o jedno okrążenie dłuższa czekała na biegaczy. Sportowcom nie przeszkadzała nawet kapryśna jesienna pogoda ani zmęczenie, albowiem wszyscy poradzili sobie doskonale.
Po zakończeniu biegu głównego oraz marszu z kijkami nadszedł czas na wręczenie nagród i pamiątkowe zdjęcia. Na wszystkich czekał także posiłek regeneracyjny ufundowany przez sponsorów, a dodatkową atrakcją było losowanie upominków dla każdego uczestnika.

Oto najlepsi:

Bieg główny- mężczyźni:
I miejsce: Przemysław Majda
II miejsce: Adam Kołodziej
III miejsce: Kamil Goszczyński
IV Tomasz Pietrzak
V Karol Grabarek

Biegł główny – kobiety:
I miejsce: Joanna Sowińska- Janeczek
II miejsce: Joanna Wojtczak
III miejsce: Kamila Radke
IV Dorota Wiśniewska

Nordic Walking- mężczyźni:
I miejsce: Marcin Radomski
II miejsce: Andrzej Krzemiński

Nordic Walking – kobiety:
I miejsce: Kamila Kolberg
II miejsce: Agnieszka Kędzierska
III miejsce: Renata Zagłoba

Organizatorami biegu byli: LZS Baszta Wyszyna, OSP Wyszyna oraz Urząd Gminy Władysławów. Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Pana Radosława Borowiaka, który udostępnił swój obiekt na organizację biegu. Wszystkim sportowcom gratulujemy i zapraszamy za rok!