WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Pasowanie ,,Misiów”

Dzieci 3 i 4-letnie uczęszczające do naszego przedszkola mają już za sobą niezwykle ważną uroczystość, jaką bez wątpienia było pasowanie na przedszkolaka, które odbyło się 05.11.2019 r.

Zgromadzeni na uroczystości zaproszeni goście, rodzice oraz dzieci ze starszych grup, mogli podziwiać  prezentacje artystyczne naszych milusińskich. Przedszkolaki zaprezentowały to, czego przez wiele tygodni nauczyły się w przedszkolu. Dzieci zmieniły się w prawdziwych artystów.
W końcu nadszedł czas na sprawdzian umiejętności, czyli test wzorowego przedszkolaka oraz złożenie przyrzeczenia. Punktem kulminacyjnym uroczystości był moment pasowania. Pani Dyrektor zaczarowaną kredką pasowała wszystkie maluszki na przedszkolaków.

Niejednej mamie oraz tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku: z dumy, radości, lekkiego niedowierzania, że oto ukochane maleństwo staje się prawdziwym przedszkolakiem.

Na pamiątkę tej wyjątkowej chwili przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców i firmę „Kupiec”, które wręczył pluszowy miś. Zwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nauczycielek.

Opracowały: Sylwia Malesza- Gumienna, Iwona Rusin.