WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Rodzinne ubieranie choinki w Chylinie

W niedzielę, tj. 15 grudnia 2019 roku, tradycyjnie już w godzinach popołudniowych odbyło się rodzinne ubieranie choinki zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Chylinie.

Na plac przed remizą przybyło wiele rodzin z dziećmi, aby własnoręcznie włączyć się w piękne udekorowanie drzewka bożonarodzeniowego.
Uczestników spotkania odwiedził Święty Mikołaj, który wszystkich obdarował słodkościami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawione na placu i udostępnione do zwiedzania samochody pożarnicze. Każdy mógł wsiąść do samochodu i własnoręcznie dotknąć znajdującego się tam sprzętu oraz włączyć sygnały alarmowe oraz tzw. „koguty”.

W budynku remizy przygotowano ściankę, na tle której można było zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem. Zaciekawienie wzbudziła choinka z węży pożarniczych.

W ubieraniu choinki aktywnie uczestniczyła Pani Wójt Elżbieta Klanowska z mężem. Dla wszystkich uczestników były przygotowane gorące napoje: kawa, herbata i kakao oraz ciasto za sponsorowane przez Pana Zdzisława Pietrzaka właściciela firmy Kasztelan z Tuliszkowa.
Ochotnicza Straż Pożarna w Chylinie serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom wspólnego ubierania choinki i już dzisiaj zaprasza za rok.
Mirosław Mazurek