WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Choinka, radość, zabawa w Szkole Podstawowej w Chylinie

Karnawał to czas radości i rozrywki. Znakomitą ku temu okazją jest zabawa choinkowa, na którą co roku do Szkoły Podstawowej w Chylinie przybywają nauczyciele, rodzice, absolwenci szkoły i mieszkańcy. To czas, w którym uczniowie z radością prezentują swoje umiejętności sceniczno – wokalne.

Choinkę Noworoczną w Szkole Podstawowej w Chylinie uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor Ilona Grzelak, życząc wszystkim wspaniałej zabawy, jednocześnie prosząc rodziców i dzieci o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Na scenie pojawiły się przedszkolaki, które zaprezentowały się w tańcu „Zygzak”, a także przedstawiły „Rzepkę” Juliana Tuwima skradając serca publiczności. Uczniowie klasy I i II przypomniały, jak słodka może być czekolada prezentując swój taniec, a także śpiewając piosenki, które królują na listach przebojów: „Bałkanica” i „Mama ostrzegała”.

Uczniowie klasy II przygotowali również scenkę „O chorym misiu”, która opowiadała o pewnym niedźwiadku i skutkach przejedzenia.
Karnawał nieodzownie kojarzy się z tańcem, dlatego tego dnia nie mogło zabraknąć na scenie utworów tanecznych. Choreografię do piosenki Cleo „Za krokiem krok” przygotowali uczniowie klasy IV, a ich starsi o rok koledzy i koleżanki zaprezentowali się w hicie Alvaro „Sofija”.

W świat baśni wprowadzili publiczność uczniowie klasy VI, VII i VIII. Ich przedstawienie ku zdziwieniu widzów nie rozpoczynało się od słów: „Dawno, dawno temu…”. Młodzi aktorzy zaprezentowali się bowiem w „Baśni o współczesnej śpiącej królewnie”. W scenariuszu nie zabrakło nowości technologicznych, a młody książę na ratunek księżniczce przybył najnowszą wersją sportowego auta.

Zwieńczeniem choinki była wizyta św. Mikołaja, prezenty, a także loteria fantowa. Uczniowie po poczęstunku przygotowanym przez rodziców udali się do wspólnej zabawy biorąc udział w konkursach zorganizowanych przez nauczycieli.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Chylinie, Rada Rodziców i nauczyciele dziękują mieszkańcom Chylina i rodzicom za zaangażowanie się w zbiórkę fantów i udział w loterii. Zebrane fundusze pomogą w realizacji różnych przedsięwzięć w Szkole Podstawowej w Chylinie.

SP Chylin