WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

„Sercem do serca”

Pod takim hasłem przyświecającym już od lat organizatorom po raz kolejny we Władysławowie na boisku szkolnym w dniu 18 czerwca odbył się Piknik Charytatywny dla Kingi – mieszkanki Brudzynia. Kinga jest dzieckiem autystycznym, nie mówi, nie chodzi, ma opóźnienie psychoruchowe, padaczkę, niedosłuch prawostronny i torbiel pajęczynówki. To bardzo wiele jak na sześcioletnią dziewczynkę. Wystarczająco dużo by podjąć w niespełna tydzień to wyzwanie i zorganizować taką akcję, której dochód w całości zostanie przeznaczony na rehabilitację dziewczynki. Inicjatorką była młodzież Zespołu Szkół we Władysławowie , w szczególności zaprzyjaźniona z rodziną Kingi uczennica Dżesika Golczyńska oraz jej przyjaciółka Karolina Darul, przy wparciu i pomocy Pani Iwony Kasprzak Zorganizowanie takiej akcji było możliwe przy współpracy i bezinteresownemu zaangażowaniu bardzo dużej liczby osób , którym składamy serdeczne podziękowania. Wielkim sercem wykazała się Dyrekcja Zespołu Szkół we Władysławowie na czele z Panią Dyrektor Urszulą Maciejewską, pracownicy Urzędu Gminy na czele z zastępcą Wójta Panem Piotrem Szewczyńskim, dzieci i młodzież chętnie prezentująca na scenie swój program artystyczny pod kierunkiem Pań-Ewy Szczecińskiej, Doroty Zasady, Katarzyny Grzelak, Elżbiety Kałużnej ,Agnieszki Majdy, policjanci oraz jednostki OSP Kuny, OSP Chylin –prezentujący sprzęt ratowniczo- gaśniczy ,Motocykliści z klubu MOTUR, ratownik medyczny Pan Adam Walczak, państwo Lochowie organizatorzy przejażdżki konnej, organizator meczu charytatywnego Pan Miłosz Olek, Rady Rodziców Szkoły Podstawowej na czele z Panią Joanną Wągiel oraz Gimnazjum na czele z Panią Bogumiłą Kałużą, wszyscy sponsorzy, darczyńcy , fundatorzy nagród na Loterię Fantową ,oraz na Licytację, fundatorzy stoiska gastronomicznego, wszyscy chętni nauczyciele i rodzice pomagający w przygotowaniu tak wielkiej imprezy, na której każdy mógł miło i pożytecznie spędzić niedzielne popołudnie.
Miłą niespodzianką i zaskoczeniem dla wszystkich były odwiedziny Państwa Młodych, którzy przekazali bezpośrednio rodzinie Kingi upominek finansowy. Dotychczas zebrana kwota to ponad 10000 zł, pieniądze zbieramy dalej!
W imieniu Kingi wszystkim składamy z serca podziękowania pamiętając, że:
„Człowiek tyle jest wart ile może dać drugiemu” – J.P. II
Kingę możne wesprzeć wpłacając darowiznę na konto fundacji „Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa. Bank BPH SA 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, z dopiskiem „26531 Misiek Kinga darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”. Więcej informacji na fanpage’u „Świat Kini i jej Aniołki” na Facebook.com.
Organizatorzy pikniku