WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

HISTORYCZNY MURAL – 1920 WE WŁADYSŁAWOWIE

W ramach obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej na jednej ze ścian zewnętrznych Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie powstał mural upamiętniający tę ważną w polskiej historii datę.

Wszystko to dzięki działaniom Stowarzyszenia „Koniczynka” we Władysławowie, które stało się beneficjentem środków Ministra Obrony Narodowej w konkursie pn. „Historyczny Mural – 1920 polskie zwycięstwo dla wolności Europy”, wsparciu Wójta Gminy Władysławów Pani Elżbiety Klanowskiej, która objęła ten projekt Honorowym Patronatem i zaangażowaniu Nauczycieli ze Szkoły Podstawowej we Władysławowie – Beaty Modrzejewskiej, Anny Płóciennik i Magdaleny Wysockiej.

W projekcie należało uwzględnić realizację zadań mających na celu upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości, rozwijanie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. Tak więc 28 sierpnia uczestnicy projektowych działań wzięli udział w wyjeździe na nocne, plenerowe widowisko pt.”Orzeł i Krzyż. Wielkie Zwycięstwa”. Przed nami jeszcze koncert patriotyczny, szkolenie dla nauczycieli i wykład historyczny. Serdecznie dziękujemy: Firmie EKOM z Gorzowa Wielkopolskiego za bezpłatny montaż i demontaż rusztowania, co zapewniło malującym mural Artystom bezpieczeństwo pracy i Firmie „Wypiszwymaluj” z Olsztyna za wykonanie projektu muralu oraz jego wykonanie na ścianie szkolnego budynku.

AUTOR: M.W.