WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Sportowy projekt w Wyszynie – śladami Żołnierzy Niezłomnych

„60 Orlików na następne stulecie Niepodległości – śladami Żołnierzy Niezłomnych” – to nazwa projektu, którego realizację rozpoczęto w Wyszynie. Sportowa aktywność mieszkańców znajdzie odzwierciedlenie w pomocy, jaką otrzyma tamtejsza Szkoła Podstawowa.

Do projektu przygotowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wspólnie z Fundacją Orły Sportu zakwalifikowało się 60 miejscowości z całego kraju, w tym 4 z Wielkopolski. Wśród nich znalazła się Wyszyna w gminie Władysławów. W każdą środę, aż do 12 grudnia mieszkańcy będą spotykać się na boisku i wspólnie ćwiczyć – forma dowolna. Wszystko zostanie udokumentowane podpisami uczestników oraz fotografiami, które przesłane będą do organizatorów akcji, a następnie aktywność zostanie przeliczona na sprzęt sportowy, który trafi do Szkoły Podstawowej w Wyszynie. Nagrody czekać będą także na najbardziej aktywnych uczestników.

Inauguracyjne spotkanie miało miejsce w środę, tj. 23 września 2020 r., i mimo wieczornej pory zjawiło się na nim wielu mieszkańców chętnych do sportowej zabawy. Pomysłodawcy przedsięwzięcia – Bartłomiej Wiśniewski oraz Sławomir Kopczyk z LZS Baszta Wyszyna – nie kryli radości z tak dużej frekwencji. Z prezentami na dobry początek przyjechała również Wójt Gminy Elżbieta Klanowska, która pogratulowała podjęcia inicjatywy. Podziękowań nie szczędziła również dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyszynie – Małgorzata Klimaszewska. Po krótkim wstępie wszyscy przystąpili do wspólnej rozgrzewki, a następnie do dowolnie wybranych ćwiczeń.