WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Stowarzyszenie „Koniczynka” we Władysławowie laureatem Konkursu „ODKRYJ SWÓJ SKARB 2020”

W poniedziałek, 14 grudnia NCK ogłosiło wyniki konkursu „Odkryj Swój Skarb”. Celem konkursu jest promowanie miejsc i pomysłów na działania edukacyjne ukazujące „skarby” małych i średnich polskich miejscowości, miast i miasteczek (do 30 000 mieszkańców). Laureatem konkursu zostało Stowarzyszenie „Koniczynka” we Władysławowie.

W 2020 roku do konkursu wpłynęło 130 wniosków. Spośród zgłoszeń wyłoniono 10 laureatów, którzy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 2 tys. zł. Jedna z nagród przypadła naszemu Stowarzyszeniu, za projekt edukacyjno – kulturalny „Władysławów miejscem trzech kultur”, którego głównym celem było zwiększenie świadomość historycznej mieszkańców gminy Władysławów i ocalenie od zapomnienia spuścizny trzech kultur, które w przeszłości budowały wzajemny szacunek oraz kształtowanie postawy tolerancji i otwartości na inne religie, tradycje i obyczaje.

Laureaci otrzymali jeszcze jedną dodatkową nagrodę: ich inicjatywa zostanie umieszczona w „Lokalnych Inspiracjach – Do Dzieła!” – publikacji elektronicznej, która pojawi się w I połowie 2021 roku, prezentującej zwycięskie działania II edycji Konkursu.

To kolejny nasz sukces z którego bardzo się cieszymy!
Gratulujemy p. Beacie Modrzejewskiej – autorce projektu inicjatywy oraz osobom z nią współpracującym, tj. Izabeli Ujazdowskiej, Małgorzacie Karskiej, Wiesławowi Kuligowi oraz Henrykowi Trosze.
Autor: D.S.