WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

VI Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami, czyli końska dawka emocji!

W niedzielne, upalne południe, tj. 20 czerwca 2021 r., miłośnicy koni, licznie zgromadzili się w miejscowości Wyszyna, by z zainteresowaniem obejrzeć emocjonujące widowisko – VI Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Zawody zorganizowane zostały przez Urząd Gminy Władysławów, Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie oraz Powiatowy Związek Hodowców Koni w Turku.

Konkurs rozegrano w następujących kategoriach: Duży Koń Singiel, Duże Konie Pary oraz Kuce. Na kilkunastu zawodników czekała trasa o długości 650 metrów. Maksymalny czas, jaki wyznaczono na pokonanie trasy z licznymi przeszkodami wynosił trzy minuty. Oprócz walki z przeszkodami uczestnicy niedzielnych zawodów zmagali się z upałem. W związku z wysoką temperaturą powietrza podjęto decyzję o ograniczeniu zawodów do jednego przejazdu. Mimo trudnych warunków pogodowych uczestnicy poradzili sobie doskonale. Na najlepszych czekały okazałe puchary, nagrody pieniężne oraz drobne upominki, które wręczała m. in. Wójt Gminy Elżbieta Klanowska, zaś konie udekorowano pamiątkowym flo.

Sponsorami VI Gminnych Zawodów w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi byli: Hurtownia ,,CYTRO-HURT” – Mirosława i Leszek Łuczak z Konina, sklep Lewiatan Wyszyna – Anna Nowakowska, WOD-KAN – Dorota i Zbigniew Marzol z Wyszyny, Pizza Fabrico Patryk Nowakowski z Turku, Katarzyna i Krzysztof Kasprzak – Turek, ZHU Materiały Budowlane Mituta Tarnowski Młyn, Andrzej Głodny – Kalinowa, OPEN-WAY Łukasz Jankowiak z Wyszyny, Stolarstwo meblowe Kowalscy z miejscowości Smólnik oraz Wójt Gminy Kawęczyn Jan Nowak.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom VI Gminnych Zawodów w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.