WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Mnóstwo emocji i atrakcji na strażackim festynie w Chylinie

W sobotnie popołudnie (24 lipca) plac przy remizie strażackiej w Chylinie tętnił życiem. Wszystko za sprawą festynu, który podobnie jak w poprzednich latach zorganizowali druhowie.

Najmłodszych uczestników festynu witały kolorowane dmuchańce i trampolina, na których mogli wyszaleć się do woli, ale największe emocje wzbudziły zaplanowane konkursy. Nie zabrakło tradycyjnej konkurencji, którą jest podnoszenie hantli, a strażacki wyścig o puchar prezesa stał się okazją do  prawdziwie międzypokoleniowej integracji. Oprócz tego każdy chętny mógł sprawdzić swoje celne oko strzelając z karabinów do paintball’a. Aby ostudzić emocje po rywalizacji wszyscy uczestnicy mogli wpaść pod deszcz… kolorów. Zabawa barwnymi proszkami sprawiła wiele radości szczególnie najmłodszym. Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów festynów strażackich w Chylinie jest loteria fantowa. Chętnych do udziału w niej nie brakowało – sprzedano wszystkie fanty, wśród których znalazły się poduszki, śpiwory, paczki ze zdrową żywnością ufundowane przez firmę Kupiec czy ozdoby do domu. Dla wszystkich uczestników imprezy przygotowano swojskie przekąski – przepyszną zupę  oraz  wiejski chleb ze smalcem i ogórkiem. Cały festyn umilały dźwięki muzyki, a zabawa taneczna trwała do późnych godzin. 

Festyn był też doskonałą okazją do tego, aby promować akcję szczepień przeciwko COVID-19. Specjalne materiały informacyjne przypominały o tym, że tylko szczepiąc się mamy szansę na pełny powrót do normalności.