WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Radosna sobota w Międzylesiu z atrakcjami dla każdego 

Malowanie twarzy, loteria fantowa, a także pokaz sprzętu strażackiego – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali dla gości organizatorzy – OSP Międzylesie – sobotniego (21 sierpnia 2021 r.) festynu strażackiego pn. ,,Wakacje z druhami” w Międzylesiu. Tego dnia na nudę nie można było narzekać.

Na wszystkich, którzy w sobotnie popołudnie zdecydowali się odwiedzić plac przy strażnicy OSP w Międzylesiu czekało mnóstwo okazji do dobrej zabawy. Szczególne powody do uśmiechu mieli najmłodsi goście. To właśnie na nich czekały gry i zabawy ze szczyptą sportowej rywalizacji. Każdy mógł też skorzystać z malowania twarzy. Jedną z największych atrakcji był pokaz służb ratunkowych. Druhowie z Międzylesia z dumą prezentowali swoje nowe auto, a ratownicy medyczni chętnie opowiadali o wyposażeniu karetki, która na co dzień stacjonuje w Wielkopolskim Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie. Festyn odwiedzili też policjanci, ale nietypowo, ponieważ na tę okazję radiowozy zamienili na motocykle. Kulminacyjnym punktem pokazu służb ratunkowych była prezentacja kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Wielu chętnych przeciągnęła loteria fantowa, gdzie każdy los wygrywał. Po zabawach można było natomiast odpocząć i posilić się pajdą wiejskiego chleba z smalcem.
Sobotnie popołudnie w Międzylesiu upłynęło w miłej atmosferze przy międzypokoleniowej integracji.