WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W czwartek, tj. 5 maja 2022 r., poznaliśmy laureatów gminnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którzy reprezentować będą Gminę Władysławów podczas eliminacji powiatowych. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami. 

Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego – wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi. Biorąc udział w konkursie uczniowie bawiąc się zdobywają wiedzę, która procentuje w dorosłym życiu. 

Podczas czwartkowych eliminacji, których gospodarzem była Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie, 18 uczestników najpierw  musiało zmierzyć się z przepisami ruchu drogowego, wypełniając stosowny test pod czujnym okiem sędziów. W drugiej części Turnieju, zawodnicy spotkali się na placu manewrowym, gdzie przeprowadzono sprawdzian z techniki jazdy na rowerze po specjalnie przygotowanym torze przeszkód.

Po podliczeniu punktów w kategorii klas VII-VIII najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Natalii, a na kolejnych miejscach znaleźli się uczniowie z Wyszyny oraz Chylina. W młodszej kategorii wiekowej laureatami zostali uczniowie z Kun i drużyna Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie.

Najlepsi reprezentować będą Gminę Władysławów w powiatowym etapie Turnieju, w dniu 9 maja 2022 r., którego gospodarzem również będzie Władysławów, który jako jedyna miejscowość w powiecie tureckim posiada miasteczko rowerowe. Zapraszamy do kibicowania!