WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Rozmowy o książkach i nie tylko, czyli spotkanie z Agnieszką Frączek

Agnieszka Frączek to pisarka, tłumaczka oraz autorka popularnych książek dla dzieci. Podczas spotkania z najmłodszymi mieszkańcami gminy Władysławów opowiadała ona o procesie powstawania książek i historiach, które stały się inspiracją do pisania.

Pisarka w książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka), o frazeologizmach (Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom) i przysłowiach (Gdy przy słowie jest przysłowie).

We wtorkowym (17 maja 2022 r.) spotkaniu z Agnieszką Frączek wzięły udział dzieci z Oddziału Przedszkolnego działającego w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie. Autorka z pasją i wielkim poczuciem humoru czytała fragmenty swoich książek i chętnie odpowiadała na pytania. Dzieciom szczególnie spodobała się historia o tym, jak pewnego dnia do domu pani Agnieszki zawitały dwa czarno-białe dachowce mazurskie: Kapsel i Zakrętka. Małe koty potrafią niezwykle urozmaicić życie właściciela, psotami i figlami doprowadzając do licznych koto-strof w mieszkaniu. Najmłodsi mogli również dowiedzieć się, jak powstają ilustracje do książek.