WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Uzdolnieni sportowcy z gminy Władysławów otrzymali stypendia

Ciężka praca, długie treningi i talent owocują sportowymi sukcesami, których wśród młodych mieszkańców gminy Władysławów nie brakuje. Można było się o tym przekonać podczas uroczystego wręczenia stypendiów sportowych, które miało miejsce we wtorek, tj. 24 maja 2022 r.

We wtorkowe popołudnie w Urzędzie Gminy we Władysławowie pojawili się młodzi utalentowani sportowcy, którzy już teraz sięgają po najwyższe laury podczas zawodów wojewódzkich i ogólnopolskich. Mikołaj Wysocki, Antoni Pławiński, Damian Kuśmierek, Aleksander Zydorkiewicz, Stanisław Grzymski, Franciszek Grzymski, Kamil Kmieć, Antoni Pławiński, Jakub Milczuk, Mateusz Nijakowski i Antoni Robakowski to zawodnicy, którzy realizując swoje marzenia odnoszą sukcesy. Dlatego też zdecydowano o wyróżnieniu ich i przyznać im stypendium sportowe.

,,Te Wasze osiągnięcia to przede wszystkim ciężka praca i samodyscyplina oraz zaangażowanie. Wasze sukcesy znane są nie tylko w gminie Władysławów, ale i można powiedzieć że w województwie i całej Polsce. Jestem niezwykle dumna, że reprezentujecie naszą Gminę i życzę Wam kolejnych wielkich sukcesów. Wiadomo, że trzeba poświęcić trochę czasu swojego prywatnego, aby osiągnąć formę. Ja zachęcam do dalszych treningów, bo uważam, że lekkoatletyka to królowa sportów” – mówiła Wójt Gminy Elżbieta Klanowska.

Młodzieży podczas wręczenia stypendiów towarzyszyli trenerzy – Florian Berliński oraz Bartłomiej Wiśniewski. Gratulacje młodym sportowcom złożyły także: Krystyna Michalak – Przewodnicząca Rady Gminy Władysławów oraz Sekretarz Gminy Anna Feliks.