WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Niemożliwe nie istnieje! Ekstremalny Husar Race wyruszył już po raz szósty

Najodważniejsi z odważnych stanęli do rywalizacji w szóstej już edycji Ekstremalnego Biegu Służb Mundurowych Husar Race 2022. Niedzielne popołudnie (31 lipca) pełne było emocji, a przygotowana dla śmiałków trasa naszpikowana została przeszkodami.Organizatorami tegorocznej, szóstej już edycji Husar Race byli: OSP Wyszyna, LZS Baszta Wyszyna, Wyszyńskie Kasztelanki oraz Urząd Gminy Władysławów. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik.

Areną ekstremalnych zmagań po raz kolejny był teren wokół łowiska Borowy Staw w Piorunowie, który z przyjemnością udostępnił p. Radosław Borowiak. W tegorocznej edycji na starcie pojawiło się blisko 180 zawodników zdeterminowanych i gotowych na walkę nie tylko z przygotowanymi przeszkodami, ale też własnymi słabościami. Wszyscy nastawieni byli na ogromny wysiłek i przezwyciężanie zmęczenia, albowiem mieli oni do pokonania trasę o długości ponad 6 km. Dodatkowych wyzwań dostarczyła sama natura. Po dwóch dniach obfitych opadów deszczu na zawodników czekało jeszcze więcej błota i trudnych do pokonania fragmentów.

Husar Race to bieg zorganizowany głównie dla służb mundurowych, ale z roku na rok udział bierze w nim coraz więcej „cywilnych” biegaczy, którym nie straszne są żywioły, brodzenie w błocie, dźwiganie ciężarów, przeskakiwanie przez przeszkody, bieg po stawie czy czołganie się w piasku. Atrakcje czekały również na najmłodszych, którzy mogli zmierzyć się w Biegu Małego Husarza. Radość i chęć podjęcia wyzwania wymalowana była na twarzach dzieci, które z determinacją pokonywały przygotowane przeszkody.

Udział w Ekstremalnym Biegu Służb Mundurowych Husar Race po raz kolejny wziął Wicestarosta Powiatu Tureckiego Władysław Karski, któremu gratulujemy podjęcia wyzwania.

Na każdego uczestnika biegu czekała paczka ze zdrową żywnością ufundowaną przez firmę Kupiec, okolicznościowy medal, pamiątkowa koszulka oraz posiłek regeneracyjny i woda.

Szczególnie podziękowania kierujemy w stronę strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych za pomoc przy zabezpieczeniu biegu oraz czuwanie nad bezpieczeństwem zawodników.

Gratulujemy wszystkim śmiałkom, którzy podjęli wyzwanie i sprawdzili swoje możliwości, swoją siłę, swoją wytrwałość. Liczymy, iż z każdym rokiem liczba uczestników będzie się sukcesywnie zwiększać, albowiem nie zawsze rywalizacja jest najważniejsza, lecz przede wszystkim dobra zabawa.

Wyniki tegorocznej edycji biegu przedstawiają się następująco:

Mężczyźni
1 miejsce: Tomasz Pietrzak – Słodków, czas: 00:28:05
2 miejsce: Przemysław Majda – Beznazwa, czas: 00:28:10
3 miejsce: Mirosław Wilczewski – Strzałowo, czas: 00:29:58

Kobiety
1 miejsce: Justyna Wałkowska – Budzisław, czas: 00:31:30
2 miejsce: Ilona Rybarczyk – Koło, czas: 00:34:25
3 miejsce: Agnieszka Wilczewska – Strzałkowo, czas: 00:34:48