WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Rodzinnie i smacznie po raz trzeci

Niedzielne południe, tj. 29 stycznia 2023 r., w Chylinie upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze, albowiem już po raz trzeci Koło Gospodyń Wiejskich w Chylinie przygotowało bogato zastawione stoły dla miejscowych seniorów w ramach programu Fundacji Biedronki ,,Danie wspólnych chwil”.

„Danie wspólnych chwil” to pierwszy program w Polsce, realizujący ideę posiłków wspólnotowych dla samotnych osób starszych. Cykliczne spotkania organizowane są przez Koła Gospodyń Wiejskich i finansowane przez Fundację Biedronki. Koło Gospodyń Wiejskich w Chylinie otrzymało 2100,00 zł na realizację przedmiotowego projektu. Dzięki temu można było przygotować obiady dla trzech grup seniorów, którzy spotkali się przy wspólnym stole. Ostatnie już spotkanie zorganizowano w minioną niedzielę, tj. 29 stycznia 2023 r. 

Realizacja programu „Danie wspólnych chwil” ma zachęcić seniorów do wyjścia z domu i spędzenia czasu z innymi ludźmi. Koło Gospodyń Wiejskich w Chylinie włączając się do projektu chciało zwrócić również uwagę na bardzo istotną kwestię prawidłowego żywienia osób starszych, dlatego przygotowało wiele smacznych i wartościowych potraw, uwzględniając potrzeby i preferencje seniorów. Wspólne posiłki to okazja do spotkania się i miłego spędzenia czasu, wymiany poglądów oraz wspomnień.

,,Danie wspólnych chwil"

,,Danie wspólnych chwil”