WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Gratulacje dla Tomka!

Sport to jedna z najpopularniejszych i ekscytujących rozrywek, zarówno samodzielnych ćwiczeń, jak i oglądania na żywo lub w telewizji. Wielu sportowców przed zawodami odczuwa presję, aby dać z siebie jak najwięcej. Każdy, kto osiąga sukces po ciężkich treningach wywołujących pot, ma powód do świętowania i zasługuje na docenienie i serdeczne gratulacje.

Tomasz Zydorkiewicz, mieszkaniec naszej gminy, były pracownik Urzędu Gminy Władysławów zajmujący się sportem, promocją i pozyskiwaniem środków zewnętrznych, mimo cukrzycy – nie zrezygnował ze swoich marzeń – od najmłodszych lat trenuje skok wzwyż, odnosząc zaszczytne sukcesy. Tomek swoją przygodę ze sportem rozpoczął w klubie Maraton Turek, następnie był zawodnikiem pierwszoligowego klubu Olimpia Poznań. Na kilka lat, z uwagi na stan zdrowia, Tomek zrezygnował z treningów, aczkolwiek za namową Prezesa UKS ,,Skoczek” we Władysławowie Floriana Berlińskiego podjął decyzję o wznowieniu treningów pod czujnym okiem taty Wiesława Zydorkiewicza.

Efekty jego ciężkiej pracy podziwialiśmy wczoraj, tj. 28 marca 2023 r. Tomek spełnił jedno ze swoich największych marzeń biorąc udział w Halowych Mistrzostwach Świata Master w Toruniu w skoku wzwyż w kategorii M40, kończąc Mistrzostwa z wyśmienitym wynikiem – ze skokiem 190 cm (Tomek uzyskał wynik taki sam jak zawodnicy z II i III miejsca, aczkolwiek decydującą rolę odegrała ilość prób). Tomek czwartym zawodnikiem na świecie!!! Jesteśmy dumni, iż w naszej gminie tak wielu sportowców odnosi sukcesy, które podyktowane są ciężką pracą i wieloma wyrzeczeniami.

Tomek jesteśmy z Ciebie dumni, trzymamy kciuki i czekamy na więcej 🙂 Niech osiągnięcie, które uzyskałeś, przyniesie Ci jeszcze więcej satysfakcji, zmotywuje do dalszego samorozwoju i zapewni wspaniałą przyszłość. Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego!

Wszystkim zawodnikom z terenu naszej gminy, w tym  z Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Skoczek” we Władysławowie z trenerem Florianem Berlińskim na czele życzymy wytrwałości, satysfakcji i wielu wspaniałych dokonań owocujących w liczne sukcesy. Powodzenia!!!