WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI PANIĄ ASPIRANT PAULĄ JESIOŁOWSKĄ

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem, dlatego 18.10.2017 naszych przedszkolaków odwiedziła Pani Policjantka Paula Jesiołowska z Komisariatu  Policji w Tuliszkowie, która przybyła z Pyrkiem – maskotką wielkopolskiej policji. 
Głównymi celami spotkania było przybliżenie dzieciom pracy policjanta oraz zapoznanie  z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię, uczulenie dzieci na zachowanie bezpieczeństwa w stosunku do obcych osób. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.
Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na pytania zadawane przez panią policjantkę, słuchały i śpiewały piosenki o ruchu ulicznym. Pani Policjantka przekazała odblaski, które otrzymały najstarsze grupy przedszkolaków oraz kamizelki odblaskowe dla nauczycieli. Na zakończenie spotkania dzieci  wręczyły podziękowanie  oraz nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia.   

Małgorzata Radecka