WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Adrenalina i emocje na torze w Russocicach. Eliminacje Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Trial

Dawna żwirownia w Russocicach znów stała się areną motocyklowych zmagań. Wszystko za sprawą odbywających się tam eliminacji Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Trial, zorganizowanych przez MKM Tur-Mot Turek Enduro & Trial przy współudziale Gminy Władysławów, która od lat wspiera tę wyjątkową, sportową imprezę.

Amatorzy motocyklowych sportów spotykali się w Russocicach w dniach 13 i 14 maja 2023 r., aby uczestniczyć w I i II rundzie eliminacji Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Trial. Uczestnicy na wyczynowych maszynach musieli przejechać po trasie zawierającej rozmaite przeszkody, takie jak strome podjazdy, kamienie czy opony. Trzeba przyznać, że trial to dyscyplina wymagająca równowagi i skupienia, ponieważ za podparcie się stopą lub innymi elementami niż opony czy spód silnika zawodnikowi naliczane są punkty karne. By zmierzyć się z przygotowanym torem przeszkód do Russocic zjechało się bardzo wielu uczestników z całego kraju. Wyczyny zawodników obserwowała również Wójt Gminy Elżbieta Klanowska, dopingując zawodników podczas zaciętej i emocjonującej rywalizacji. 

Imponujące widowisko rozpoczęło się w sobotę, tj. 13 maja 2023 r., a jako pierwsi na starcie pojawili się najmłodsi uczestnicy. Po nich rozegrano rywalizację dorosłych. Zawody kontynuowane były również w niedzielę i to właśnie drugiego dnia uroczyście uhonorowano zwycięzców eliminacji. Dla najlepszego zawodnika I i II rundy eliminacji Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Trial trafił okazały puchar Wójta Gminy Władysławów.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy do podjęcia wyzwania na kolejnych zawodach!