WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Ślubowanie klas I w Gminie Władysławów

Pasowanie na ucznia to zawsze bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły – bez względu na to czy jest to placówka mała czy duża, ponieważ każdy uczeń jest ważny. W gminie Władysławów mamy 5 Szkół Podstawowych. W każdej z nich, w której rozpoczęły edukację dzieci w klasie pierwszej, tradycja Pasowania na ucznia została godnie wypełniona. Pierwszaki swoje święto miały 12 października w Szkole Podstawowej we Władysławowie.

11 października tego roku Uroczystości Ślubowania pierwszoklasistów odbyły się w Szkole Podstawowej w Wyszynie,

18 październik 2017 r. to dzień pasowania na ucznia dzieci uczęszczających do szkoły w Kunach. To doniosłe dla wszystkich wydarzenie rozpoczęła powitaniem wszystkich przybyłych, wychowawczyni klasy pierwszej Jadwiga Malińska. Dwoje Konferansjerów w osobach uczniów z klas starszych dokonywali przedstawienia każdego z pierwszoklasistów. I w tym miejscu przyznać trzeba, że prezentacja ta była wyjątkowa. Dlaczego!? O każdym z 15 bohaterów tej uroczystości powiedziano coś wyjątkowego, indywidualnego, świadczącego o dobrej obserwacji i znajomości dzieci. Kolejnym punktem tego ciekawego programu było wystąpienie – bardzo udane, samych pierwszoklasistów. W obecności zaproszonych gości, rodziców, dziadków  i nauczycieli uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Alfreda Deląga w Kunach. Aktu pasowania dokonała Dyrektor Hanna Wróbel, a w krótkim przemówieniu życzyła uczniom sukcesów i radości z edukacji. Specjalnie dla młodszych kolegów z programem artystycznym wystąpili uczniowie klasy II i III. Przy okazji zapewnili pierwszaków o swoim wsparciu i ciągłej gotowości do pomocy. Ciekawym i niewątpliwie godnym podkreślenia elementem uroczystości stało się zobowiązanie, które złożyli rodzice pierwszoklasistów z solenną obietnicą „bycia wzorowym rodzicem”. Tradycyjne po oficjalnej części przyszedł czas na rozluźnienie i poczęstunek dla uczniów, rodziców i kadry pedagogicznej.
Wszystkim pierwszoklasistom i ich rodzicom życzymy cierpliwości, pogody duch i sukcesów, a przede wszystkim radości, chęci i sił do działania.