WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Jarmark Wyszyński pełen słońca, smaku i zabawy 

W niedzielę, tj. 21 maja 2023 r., Wyszyna znów wypełniła się muzyką i zabawą. Wszystko za sprawą organizowanego już po raz czwarty jarmarku, który tym razem miał miejsce w otoczeniu zabytkowej baszty, będącej jednym z najpiękniejszych zabytków naszej gminy. 

Jarmark Wyszyński na dobre zagościł w kalendarzu plenerowych imprez organizowanych w gminie Władysławów. W niedzielę plac w pobliżu baszty wypełnił się rękodziełem i lokalnymi artystami. Było swojsko, smacznie i bardzo słonecznie. Czwarta odsłona Jarmarku Wyszyńskiego tylko potwierdziła to co można było zauważyć w poprzednich latach – ogromny potencjał artystyczny i kulinarny, który drzemie w lokalnych twórcach. Wystawcy, którzy pojawili się w Wyszynie w niedzielne popołudnie przywieźli ze sobą pełnię artyzmu, smaku i dobrej zabawy. Nie brakowało stoisk z rękodziełem szytym, dzierganym i wyplatanym. Lokalne gospodynie zadbały o tradycyjne jadło, które jak zwykle cieszyło się ogromnym powodzeniem i smakołyki znikały w oka mgnieniu. Najmłodszych gości jarmarku nie trzeba było namawiać do wspólnych zabaw na dmuchańcach, a wszystko to przy dźwiękach góralskiej kapeli Hajduki ze Szczyrku i lokalnych zespołów: Wyszynianki i Seniorskie Nuty przy akompaniamencie Dawida Różyckiego. Artystyczną część wydarzenia otworzył natomiast występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Władysławowa pod batutą kapelmistrza Andrzeja Kujawy. Pod wyszyńską basztą swój „obóz” rozbiła Drużyna Grodu Tura, która klimatem i swoim występem przeniosła uczestników jarmarku wiele, wiele lat wstecz.

Łącząc przyjemne z pożytecznym goście mogli zapoznać się z zasadami programu ,,Czyste Powietrze”, bowiem w Wyszynie zagościł również specjalny gminny mobilny punkt informacyjny.
Specjalne wyróżnienie z rąk Wójt Gminy Elżbiety Klanowskiej trafiło do Wojciecha Rosiaka – mieszkańca naszej gminy, którego pasją są konie i który zajął 8 miejsce w kategorii ,,Dzieci” w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w węgierskim Kisber-Aszar, będąc jednocześnie najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Mistrzostw spośród wszystkich reprezentantów Polski we wszystkich kategoriach – gratulujemy!

Organizatorami wydarzenia byli: LZS Baszta Wyszyna, Gmina Władysławów, Stowarzyszenie Kobiet ,,Wyszyńskie Kasztelanki”, Sołectwo Wyszyna i Beznazwa, Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie oraz OSP Wyszyna.
Dziękujemy za obecność i zapraszamy już za rok!