WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

We Władysławowie powstanie obiekt typu Street workout

Nowy obiekt typu Street workout już niebawem powstanie we Władysławowie. Gmina Władysławów na jego wybudowanie pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego dofinansowanie w kwocie 59.882,00 zł.

W roku bieżącym Gmina Władysławów złożyła do Lokalnej Grupy Działania Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R. wniosek o przyznanie pomocy na realizację zadania pn. ,,Montaż zestawu sprawnościowego typu Street workout we Władysławowie”. Przedmiotowa inwestycja spełniła wszystkie wymogi z ogłoszenia o naborze i niebawem powstanie na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego ,,Orlik” we Władysławowie, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej i Przedszkola Gminnego. Takie położenie obiektu zachęci dzieci, młodzież i dorosłych do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Street workout jest to forma ćwiczeń łącząca elementy gimnastyki i parkouru. Trening na zestawie sprawnościowym typu Street workout jest dostosowany do każdego z wykorzystaniem własnej masy ciała z pomocą ławek czy też drążków. Kluczowymi elementami w Street workout są: pompki, stanie na rękach, podciągnięcia, zwisy oraz różne ich kombinacje. Street workout to świetna forma treningu, która może być treningiem samym w sobie lub wspomagać inne sporty. Jego wszechstronność pomaga również w osiągnięciu umiejętności fizycznych, które nie są specyficzne dla żadnego pojedynczego sportu. Uniwersalny charakter tego sportu sprawia, że nie jest tu ważna płeć – sprawdzi się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Niektóre ćwiczenia na przedmiotowym obiekcie specjalizują się w bardziej akrobatycznej osłonie wymagającej wysokich umiejętności motorycznych, podczas gdy inne skupiają się na podstawowych ruchach i pracują nad siłą mięśni. Kalistenika i street workout zapewniają swobodę ruchów i elastyczność. Ponadto promują kontakty towarzyskie – dzięki wspólnym ćwiczeniom można poznać osoby z tą samą pasją. Warto otwierać się na nowe rodzaje treningów. Projekt budowlany zakłada utworzenie zestawu sprawnościowego (urządzenia małej architektury) na nawierzchni piaskowej, składającego się z urządzeń typu drążki, poręcze, ławki i liny. Głównym założeniem przy doborze urządzeń była ich wielofunkcyjność polegająca na umożliwieniu wykonywania jak największej liczby różnorodnych aktywności oraz możliwość wykorzystania ich przez większą liczbę użytkowników w jednym momencie, co sprzyja integracji i uczy współdziałania.

Poprzez realizację przedsięwzięcia pn. ,,Montaż zestawu sprawnościowego typu Street workout we Władysławowie” zostanie osiągnięty cel, jakim jest uatrakcyjnienie istniejącej oferty sportowo-rekreacyjnej spędzania czasu wolnego na terenie gminy Władysławów.

We Władysławowie powstanie obiekt typu Street workout

We Władysławowie powstanie obiekt typu Street workout