WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

,,Młodzież Zapobiega Pożarom” – etap gminny

Szkoła Podstawowa w Chylinie była gospodarzem gminnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wyłoniono laureatów, którzy reprezentować będą Gminę Władysławów na szczeblu powiatowym.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy krzewieniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Uczestnicy, którzy w środę, tj. 20 marca 2024 r., spotkali się w Szkole Podstawowej w Chylinie mieli za zadanie rozwiązać test sprawdzający wiedzę pożarniczą. Po podliczeniu punktów można było ogłosić zwycięzców. Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Kategoria I (kl. I-IV)
1. Mikołaj Mikołajczyk – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie
2. Dominik Kałużny – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie
3. Filip Szewczyk – Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Natalii

Kategoria II (kl. V-VII)
1. Filip Warmiński – Szkoła Podstawowa w Chylinie
2. Grzegorz Gronostaj – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie
3. Patryk Wachowski – Szkoła Podstawowa im. Alfreda Delonga w Kunach

Laureaci dwóch pierwszych miejsc w każdej z kategorii wiekowej reprezentować będą Gminę Władysławów podczas etapu powiatowego.