WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Pisanki i palmy jak malowane!

Od kilkunastu lat Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie przygotowuje w okresie Świąt Wielkanocnych konkursy poświęcone pisankom oraz palmom wielkanocnym. Nie inaczej było w tym roku – barwne pisanki można już podziwiać w GOK, a okazałe palmy zaprezentowano tradycyjnie już w Niedzielę Palmową.

Konkursy skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych, ich celem jest zapoznanie młodszej społeczności z bogactwem polskiej tradycji związanej z okresem Świąt Wielkanocnych – wszystkimi przygotowaniami, obyczajami i obrzędami, zarówno religijnymi, jak i świeckimi.

Uczestnicy tegorocznych konkursów wykonali okazałe palmy wielkanocne i wspaniałe pisanki. Prace zostały wykonane w różnych technikach z zachowaniem zasad regulaminowych. Kreatywność dzieci i młodzieży okazała się ogromna. Młodzi artyści sięgali nie tylko po tradycyjne techniki, ale umiejętnie wprowadzali także do swoich prac nowoczesne elementy. Nic więc dziwnego, że komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia,

Pisanki przygotowane przez uczestników konkursu stworzyły niepowtarzalną wystawę rękodzieła i z całą pewnością wprowadziły w atmosferę Świąt Wielkanocnych.

W niedzielę, tj. 24 marca 2024 r. wybrano także najpiękniejsze palmy przygotowane przez dzieci i młodzież z naszych parafii, które zostały nagrodzone i wyróżnione. Wszystkim artystom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!