WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Pudełko Życia

Stowarzyszenie Koniczynka i projekt „Seniorzy – nowe spojrzenie ku przyszłości”. Jest to bardzo aktywne stowarzyszenie, które działa w obszarze niezbędnym dla naszej gminy – na rzecz ludzi w jesieni życia. ” Osób po 65 r. ż. w naszej gminie jest ponad 1500. To najwięcej spośród wszystkich gmin w naszym powiecie” Przekonywała Beata Modrzejewska Prezes Stowarzyszenia Koniczynka na spotkaniu z Sołtysami z Gminy Władysławów dnia 6 grudnia 2017 r. Z tego też powodu działanie podejmowane na ich rzecz są tak cenne i wręcz niezbędne.  W ramach projektu zostały zakupione „pudełka życia” w liczbie 1500 sztuk, które zostaną rozprowadzone wśród seniorów i osób samotnych z terenu Gminy Władysławów. Do  przekazania pudełek życia osobom samotnym i schorowanym zobowiązali się Sołtysi bo to oni znają mieszkańców swojej wsi najlepiej. Pudełka będzie można otrzymać również w ośrodku zdrowia. Co znajduje się w takim  „życiodajnym pudełku”. Nie ma tam żadnego cudownego panaceum na wszelkie dolegliwości, ale jest coś co może uratować życie – INFORMACJA – niezbędna wiedza dla lekarzy pogotowia ratunkowego – o stanie zdrowia seniora, przyjmowanych lekach, alergiach i dyspozycjach co do opieki zdrowotnej. Formularz umieszczony w pudełku powinien być szczegółowo i rzetelnie wypełniony przez lekarza jaki przez samego właściciela. Umieścić należy go w lodówce,  bo jest to miejsce, które bardzo łatwo zlokalizować. Pudełko Życia to mądra i piękna inicjatywa, która może uratować zdrowie i życie.