WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Szkolne obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania

„Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała.”

Richard Steel

Czytanie pełni ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

W piątek 28 września w Szkole Podstawowej we Władysławowie odbyły się szkolne obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, które maja na celu zachęcenie uczniów klas I-III do codziennego czytania. Każda klasa przygotowała wiersze i krótkie teksty, które wspólnie głośno odczytali. Oprócz uczniów klas I-III, utwory z literatury dziecięcej zaprezentowali i pięknie przeczytali nasi zaproszeni goście, a byli to: pani dyrektor Urszula Maciejewska, pani wicedyrektor Agnieszka Płoszaj, pani wicedyrektor Magdalena Wysocka oraz pani Anna Płóciennik nauczycielka języka polskiego.

Ponad to nasza szkoła bierze udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, któremu patronuje sieć sklepów Biedronka. Zadaniem dzieci jest przygotować prace plastyczne na temat dalszych przygód Gangu Słodziaków w zależności od poziomu: klasy I rysują swoje historie, klasy II tworzą komiksy a klasy III piszą krótkie historyjki i je ilustrują. Atrakcyjne nagrody przedstawione w tym dniu, czekają na zwycięzców konkursu, a obchody głośnego czytania były jednym z elementów zachęcających do wzięcia w nim udziału.

Mamy nadzieję, że akcja pozytywnie wpłynie na rozwój czytelnictwa wśród uczniów i zachęci ich do częstego sięgania po książkę.

 Nauczyciele Zespołu Edukacji Wczesnoszkolnej