WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Więcej zabawy w Małoszynie

Dzieci z Małoszyny od 20 września 2018 r. mają więcej powody do radości. Tego dnia uroczyście otwarto doposażony plac zabaw. Nowe elementy jakie zamontowano to zjeżdżalnia, bujak, huśtawka ważka i huśtawka wagowa. Pomyślano również o tym by rodzice opiekujący się swoimi pociechami mieli na czym chwilę spocząć i postawiono 2 nowe ławki, a mając na uwadze zachowanie czystości postawiono również kosz na śmieci.

Zastępca Wójta Gminy Władysławów Piotr Szewczyński wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Józefem Lewandowskim zadbali by otwarcie placu zabaw było bardzo uroczyste. Na przybyłe dzieci wraz z rodzicami czekały balony, słodkości, napije i upominek z przesłaniem- opaska odblaskowa – by dzieci zawsze były widoczne w drodze na plac zabaw jak i po skończonej na nim zabawie.

O doposażonym placu zabaw opowiada Józef Lewandowski „inwestycja w place zabaw nie jest prostą bo gdy chodzi o wydatkowanie pieniędzy publicznych, a szczególnie gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci, trzeba zachować wszystkie możliwe procedury i tak było w przypadku placu zabaw w Małoszynie. Pomiary, projekty, zgłoszenia, decyzje, zapytania ofertowe, zamówienia, umowy. Podinspektor Katarzyna Feret-Płóciennik, prowadząca tą inwestycje wykonała ogrom pracy typowo proceduralnej. Krótko mówiąc ten plac zabaw kosztował nas z Panią Kasią bardzo dużo i nie mówię tu o finansach. Jednak radość dzieci korzystających z nowych urządzeń, które zamontowaliśmy jest najistotniejsza. Cieszę się ogromnie, że dzieci z Małoszyny mają miejsce, w którym mogą bezpiecznie spędzać czas.