WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Patriotycznie i ekologicznie.. czyli co działo się w Szkole w Wyszynie

W dniu 08.05.2019 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowały dzieci z klas IV oraz Vb pod opieką wychowawców. Uczniowie wspominali wydarzenia, które miały miejsce w 1791 r. Schyłek XVIII wieku był bardzo ciężkim okresem życia dla naszych przodków, ze względu na czas rozbiorów i walki o istnienie naszej Ojczyzny. Konstytucja 3 Maja dawała nadzieję na lepsze jutro, o czym przypomniały nam teksty recytowanych wierszy i śpiewanych piosenek. Słowa Pani dyrektor Małgorzaty Klimaszewskiej również zachęciły wszystkich do chwili refleksji nad tym, czym jest wolność, ojczyzna i patriotyzm. Warto wracać do tych wydarzeń i prawdę o nich przekazywać kolejnym pokoleniom, aby wspomnienia tych ważnych chwil nigdy nie zniknęły z pamięci Polaków.

Dzień Ziemi to święto obchodzone co roku 22 kwietnia. W naszej szkole obchody tego święta odbyły się 9 maja. Dzień ten przypominał o problemach ekologicznych i ochrony środowiska oraz szczególnie podkreślił konieczność dbania o naszą planetę, ponieważ każdy z nas jest jej mieszkańcem i każdy z nas powinien czuć się za nią odpowiedzialny. Nasze życie jest od niej uzależnione- Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji. Z tego powodu musimy o nią troszczyć, nie tylko 22 kwietnia, ale każdego dnia. Podczas obchodów Dnia Ziemi uczniowie klasy VII i VIII przygotowali krótki apel o tematyce ekologicznej, który zwracał uwagę na problemy, z jakimi zmaga się nasza planeta. Uczniowie przypomnieli młodszym kolegom i koleżankom jak należy o nią dbać.

Rozstrzygnięty został również konkurs na Eko-klasę roku, którą została klasa VII. Uczniom tej klasy serdecznie gratulujemy, a pozostałym klasom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.