WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Radosne popołudnie w Chylinie pełne atrakcji

Wakacyjny festyn organizowany przez strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chylinie to już tradycja. Druhowie w tym roku także stanęli na wysokości zadania i sobotnie popołudnie (6 lipca) upłynęło w radosnej atmosferze pełnej atrakcji dla każdego.
Na wszystkich, którzy na przekór pochmurnej pogodzie zdecydowali się przyjść na plac przy remizie OSP czekało wiele niespodzianek. Dla najmłodszych przygotowano dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny, a także przejażdżki na kucyku. Można było skorzystać z bezpłatnych porad fizjoterapeutki i badania podoskopem, a także nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy. Druhowie przygotowali także specjalny strażacki pokaz. Nie brakowało też gier i konkursów – był m.in. tor przeszkód oraz rywalizacja w podnoszeniu ciężarów.


Jednym z głównych punktów każdego strażackiego festynu w Chylinie jest loteria fantowa. Chętnych do udziału w losowaniu nie brakowało – sprzedano wszystkie losy, a każdy z nich wygrywał. Nowego właściciela znalazła też przeznaczona na licytację kanapa. Po atrakcjach można było posilić się swojskim jadłem, a mieszkańcy bawili się do późnych godzin nocnych.

Autor: D. Sz.-K.