WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Międzynarodowe wakacje w przedszkolu – witamy kolejnych Wolontariuszy!

Od 24 czerwca 2019 r. trwa niezwykły projekt International Education for Kindergartens, w którym udział biorą chętni przedszkolacy i wolontariusze pochodzący z różnych stron świata. Projekt jest dla organizatora, jak i partnerów nie lada wyzwaniem, wymaga bowiem zaangażowania mieszkańców naszej gminy i powiatu. Wszystkim , którzy zadeklarowali pomoc i wsparcie bardzo dziękujemy. Od 24 czerwca do 2 sierpnia naszą gminę odwiedzi łącznie dziewięcioro wolontariuszy pochodzących z Meksyku, Rumunii, Sri Lanki, Indii, Turcji, Australii. Wolontariusze prowadzą zajęcia z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy – dziećmi z władysławowskiego przedszkola. Podczas zajęć dzieci poznają kulturę i tradycję naszych gości, a także zwiększą swoje kompetencje językowe z zakresu języka angielskiego. Korzyści dla obu stron z całą pewnością będzie więcej. Partnerem wiodącym przedsięwzięcia na terenie Gminy Władysławów jest Stowarzyszenie „Koniczynka” we Władysławowie, Partnerem stowarzyszenia jest Gminne Przedszkole we Władysławowie, a Patronat Honorowy nad nim objęła pani wójt Elżbieta Klanowską. Z całą pewnością wszystkie strony projektu zyskają nowe doświadczenia, a także niezapomniane wspomnienia. Nasze kolejne wyzwanie jest możliwe dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem AIESEC Poznań, które czuwa nad prawidłowością działań.
Stowarzyszenie „Koniczynka” we Władysławowie