WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Mieszkańcy gminy Władysławów otworzyli serca dla małego Huberta

Piękna pogoda pierwszego dnia września zachęcała do wyjścia z domu. Okazją, aby połączyć przyjemne z pożytecznym był piknik charytatywny dla małego Huberta, który zorganizowano przy kompleksie „Orlik” we Władysławowie.

Pomysłodawcą i organizatorem pikniku był Michał Zagłoba z Russocic wraz z klasą Liceum Ekonomicznego z rocznika 1997-2001 w Kaczkach Średnich.

Hubert Frankowski – mały mieszkaniec gminy Władysławów – ma sześć lat, ale jego codzienność różni się od tej, którą znają jego rówieśnicy. Na skutek komplikacji okołoporodowych chłopiec choruje na dziecięce porażenie mózgowe, encefalopatię, napady padaczkowe i najprawdopodobniej cierpi również na rzadką chorobę genetyczną. Stąd konieczność nieustannej i kosztownej rehabilitacji oraz leczenia.

Z chęci pomocy zrodził się pomysł charytatywnego pikniku. W słoneczne niedzielne popołudnie każdy mógł przyłączyć się do wspólnej zabawy i jednocześnie wspomóc rodzinę Huberta. Przygotowano mnóstwo atrakcji – dmuchany park rozrywki, zaplatanie kolorowych warkoczyków, malowanie buzi, bańki mydlane, loterię fantową i licytacje gadżetów, przejażdżki konne, prezentację wozu strażackiego OSP Władysławów oraz stoiska z przepysznymi smakołykami.
Dziękujemy każdemu z osobna za wsparcie Huberta w walce o lepsze jutro!