WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Wspomnienie pontyfikatu świętego Jana Pawła II

Mamy szczęście, że to właśnie spośród nas – Polaków – na Stolicę Piotrową wybrano św. Jana Pawła II. Koleje losu pontyfikatu naszego papieża wspominano podczas koncertu, który w sobotę, tj. 5 października 2019 r., zorganizowanego w sali Domu Parafialnego w Russocicach.

O znaczeniu pontyfikatu Jana Pawła II i poszukiwaniu autorytetu w jego osobie mówiła podczas powitania Wójt Gminy Władysławów – Elżbieta Klanowska. Apelowała przy tym, aby postać tego wielkiego Polaka była obecna w codziennych rozmowach i stała się inspiracją w codziennym działaniu. Proboszcz parafii p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach, ks. Sławomir Świerad Pettke także podkreślał, że wszyscy powinniśmy być dumni, że spośród naszego narodu wywodzi się święty Jan Paweł II.

Niezwykle wzruszający program artystyczny, specjalnie z okazji inauguracji Dni Papieskich przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej we Władysławowie. W montażu słowno-muzycznym ukazali piękno pontyfikatu papieża Polaka, prezentując wspaniały wizerunek pielgrzyma pokoju. Postać Jana Pawła II nieodłącznie kojarzy się z górami, tak ukochanymi przez Karola Wojtyłę. Nie mogło zatem zabraknąć góralskiej muzyki, o którą zadbała kapela Jontki.

Po takiej dawce muzycznych wrażeń i ogromnych wzruszeń każdy miał okazję spróbować papieskich kremówek.