WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Władysławów 2019

Po piątkowych zawodach śmiało można stwierdzić, że mamy bardzo zdolną i utalentowaną młodzież. Na 11 października 2019 r. ustalono termin rozgrywania Mistrzostw Powiatu Tureckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Po wcześniejszych ustaleniach ze Starostwem Powiatowym w Turku jako organizatora w/w zawodów wybrano Naszą gminę. Areną zmagań był stadion piłkarski w Russocicach. Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał Sekretarz Gminy – Tomasz Rajczyk.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczynki z klas VI i młodsze. Nasze zawodniczki miały sporego pecha, ponieważ jedna z dziewcząt podczas biegu zasłabła i nie była w stanie kontynuować biegu. Konsekwencją tego była dyskwalifikacja uczennic z Władysławowa. Kolejny bieg to chłopcy z klas VI i młodsi. Bieg chłopców to istny nokaut dla pozostałych zespołów. Nasi wygrali z ogromną przewagą. Właściwie od pierwszej zmiany biegliśmy na prowadzeniu, sukcesywnie zwiększając przewagę. Następny bieg to dziewczyny z klas VII-VIII, które wywalczyły IV miejsce. Na koniec rywalizowali panowie klasy VII-VIII i tu ponownie mogliśmy cieszyć się z I miejsca. Zespoły chłopców z klas VI i młodsi oraz z klas VII-VII wywalczyły awans na finał wojewódzki, który odbędzie się 17 października w Poznaniu.

Wielkie gratulacje dla zespołów i opiekunów.

Grzegorz Grzelak, Aldona Początek,

Agnieszka Majda, Bartłomiej Wiśniewski