WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Środowiskowe Święto Ziemniaka

W dniu 21 października 2019 r. zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyło się Środowiskowe Święto Ziemniaka. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się rodzice, uczniowie i nauczyciele.

Swoją obecnością zaszczycili nas goście: pani wójt Elżbieta Klanowska, pani Alicja Olek i pani Krystyna Walczak, którzy byli pod wielkim wrażeniem kreatywności naszych uczniów i zdolności kulinarnych rodziców. Najmłodsi uczniowie wspaniałe bawili się wykorzystując ziemniaki i  warzywa do tworzenia ciekawych kompozycji. Dla klas IV-VIII zaplanowano ,,ziemniaczane podchody”, na których zgodnie z mapą ukryto i wykonano 11 zadań, wspaniałe orientując się w terenie.

Największa jednak atrakcja czekała nas w szkole. Były to pyszności z ziemniaka przygotowane przez rodziców, czyli: kopytka, placki ziemniaczane, knedle z owocami, pieczarkami, nasz wielkopolski pyrczok, ptysie z ziemniaków, pyzy, kluski śląskie, frytki, gzik do ziemniaków.

Dziękujemy kochanym rodzicom, że zawsze możemy na nich liczyć. Spisaliście się na medal. Już wiemy skąd wzięło się powiedzenie,, Smacznie jak u mamy”.

Szkoła Podstawowa w Natalii