WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

„Noc Zawodowców” z działem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kunach

W dniu 04.10.2019 r. uczniowie kl. VIII Szkoły Podstawowej w Kunach uczestniczyli w drugiej edycji „Nocy Zawodowców” w Koninie. Gospodarzami tegorocznej nocy był Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie, a organizatorami Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Koninie.

Ideą przedsięwzięcia jest promowanie kształcenia zawodowego wśród młodzieży stojącej przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Nasi ósmoklasiści wraz z ok. 500 innymi uczestnikami mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną lokalnych szkół ponadpodstawowych oraz bliżej poznać takie zawody jak: stolarz, tapicer, krawiec, mechatronik, policjant, strażak, kierowca autobusu, żołnierz, ratownik medyczny, groomer, specjalista ds turystyki,diagnosta laboratoryjny itp.

Ponadto uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Robotyka i programowanie”, gdzie uczyli się „Jak zaprogramować robota?”, „Co to jest czujnik dotyku i jak działa?”. Wśród innych atrakcji znalazł się pokaz szermierki i próby komunikowania się z robotem skonstruowanym przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Myślę, że było to owocne spędzenie piątkowego wieczoru.


red. Małgorzata Suchanek
foto. Magdalena Kasprzak