WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Akcja ,,Sprzątania świata” w Gminnym Przedszkolu

Podczas akcji ,,Sprzątania świata” w Gminnym Przedszkolu we Władysławowie na zaproszenie przedszkolaków pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w dniu 27 września przeprowadzili pogadankę z zakresu ochrony środowiska oraz segregacji odpadów.
Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego segregacja odpadów jest tak ważna, co dzieje się z odpadami i jak je można ponownie wykorzystać. Bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu wykazały się dużą znajomością tematu, prawidłowo udzielały odpowiedzi na zadawane pytania.
Bardzo ważnym punktem spotkania było, uświadomienie naszym najmłodszym, że nie wolno spalać odpadów w zwykłych piecach domowych emitujemy niebezpieczne substancje takie jak: pyły, tlenki węgla oraz tlenki azotu. Ponadto osoby spalające w swoich piecach lub ogniskach tworzywa sztuczne, oprócz tego, że narażają zdrowie swoje, swoich bliskich i sąsiadów, łamią prawo. Staraliśmy się uświadomić naszym najmłodszym, że nasze życie zależy od powietrza którym oddychamy. Dlatego tak ważne jest to, aby było to czyste powietrze
Podczas spotkania dzieci poznały nie tylko zasady segregacji odpadów komunalnych od strony teoretycznej, ale również praktycznej. Bardzo chętnie brały udział w zabawie polegającej na prawidłowym posegregowaniu odpadów, za co były nagrodzone drobnymi upominkami.
W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania pracowników U.G. z dziećmi na których poruszane będą kwestie związane z odpadami i ochroną środowiska, bo przecież jak mówi stare wszystkim dobrze znane powiedzenie „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”…