WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

„Cuda, wianki…” już za nami

W piątek, 15 listopada br. w gościnnych progach Domu Parafialnego w Russocicach, miał miejsce koncert będący podsumowaniem projektu edukacyjnego Centrum Kreatywności „Cuda, wianki…”.

Projekt realizowany był od czerwca do listopada 2019 r., a w ramach projektu dzieci z Gminy Władysławów mogły uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach plastycznych, rzeźby, muzycznych i robotyki. Uroczyste podsumowanie projektu stanowił koncert, którego motywem przewodnim była muzyka ludowa.

Ostatnie kilka tygodni dzieci przygotowywały piosenki, które zaprezentowane zostały w piątkowy wieczór. Koncert był dla nich nie lada wyzwaniem, ponieważ cały repertuar wymagał od nich sporo zaangażowania i nauki. Jednak efekty okazały się zadowalające, a widownia z podziwem oklaskiwała każdy wykonany utwór. Dodatkową atrakcją dla oczu widzów była piękna scenografia, której autorami były dzieci i instruktorzy. Drewniane koguciki, kwiatki, anioły, zajączki wspaniale komponowały się z tytułem projektu, były to istne „cuda, wianki”. Uczestnicy Centrum Kreatywności mieli też okazję podróżować, a to za sprawą warsztatów w Muzeum Archeologiczno – Etnograficznym w Łodzi, do którego to muzeum wybrali się w sierpniu.

Projekt nie mógłby zostać zrealizowany, gdyby nie środki pozyskane przez Stowarzyszenie „Koniczynka” z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Cieszy fakt ogromnego zainteresowania projektem, który stanowił odpowiedz na powodzenie poprzednio realizowanego przedsięwzięcia „Koniczynki” – „Na ludową nutkę…”. Zajęcia miały na celu popularyzację kultury ludowej i zachęcenie dzieci do aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu. Cel został osiągnięty!

Stowarzyszenie „Koniczynka” szczególne podziękowania kieruje w stronę instruktorów: Aldony Piwońskiej, Piotra Staszaka, Agnieszki Siwińskiej, Pawła Siwińskiego, Pawła Kulczyckiego, Łukasza Antasa, Konrada Darula. Dziękujemy pani Dorocie Szczepaniak – Kwietniewskiej za artystyczne dokumentowanie naszych przedsięwzięć.
Autor: A.P.