WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Sportowe sukcesy

Początek grudnia przyniósł wiele sportowych wydarzeń. Bardzo miłe jest to, że nasi sportowcy kończą rok z dużymi sukcesami. W miniony piątek, tj. 29 listopada 2019 r., młodzi lekkoatleci z Władysławowa rywalizowali w Kaliszu na zawodach lekkoatletycznych.

Wielomecz Miast w Kaliszu zakończył się zdecydowanym zwycięstwem lekkoatletów z Ostrowa Wlkp. Nasz zespół wspólnie z lekkoatletami ze Słodkowa zajął IV miejsce, nieznacznie przegrywając z Żerkowem. Nie obsadzenie wszystkich konkurencji zdecydowało, że nie zajęliśmy miejsca na podium. Najwięcej punktów i medali wywalczył Jakub Milczuk – złoto na 60 pł, srebro skok wzwyż, srebro sztafeta 4×200 m. Bardzo dobry wynik uzyskał Mikołaj Wysocki zdobywając złoto w biegu na 1000 m. Dwa srebrne medale wywalczył Stanisław Grzymski w biegu na 600 m i sztafecie 4×200 m. Również dwa srebrne medale z Kalisza przywiózł Rafał Berliński 60 pł i 4×200 m. Hubert Cichy po ambitnej rywalizacji w konkurencji chód na 1000 m wywalczył brązowy medal. Srebrnym medalistą został również Oskar Czekała w biegu na 4×200 m.

W zawodach wystartowało kilku nowych młodych zawodników i zawodniczek, którzy nawiązali równorzędną walkę z starszymi kolegami i koleżankami. Wszystkim 23 startującym zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników.

W poniedziałek 2 grudnia podczas turnieju, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa we Władysławowie rywalizowało 5 zespołów. Awans do finału powiatowego wywalczyły drużyny z Kożminka i Władysławowa.

Chłopcom gratulujemy awansu i życzymy sukcesu na finale powiatowym.