WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Świąteczne zmagania w piłce nożnej

Już po raz drugi w gminie Władysławów rok sportowy kończymy Świątecznym Turniejem Piłki Nożnej w Kunach.

Tak jak miało to miejsce w roku ubiegłym frekwencja drużynowa dopisała i punktualnie o godzinie 18:00 zabrzmiał gwizdek sędziego, rozpoczynający pierwszy mecz. Świąteczny turniej, którego głównym celem była popularyzacja tego rodzaju sportu oraz integracja społeczeństwa, został zorganizowany przez Radnych Gminnych Jakuba Zioła i Bartłomieja Wiśniewskiego.

Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się 6 drużyn: Kunowskie Tango, Baszta Wyszyna, Radni Team, FC po Nalewce, Old Boy Władysławów i Old Boy Kuny. Każda z rozgrywek trwała po 10 min, systemem każdy z każdym. Zawodnicy pełni sił, energii i dobrego humoru, z nutką rywalizacji walczyli o każdego gola przy dopingu wiernych kibiców.
W finałowych spotkaniach zawodników dopingowali: Wójt Gminy Elżbieta Klanowska, Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Michalak, Radni Gminni oraz Sołtysi.

Po serii emocjonujących rozgrywek, około godz. 21:30, zwycięskie trzy drużyny – I. Kunowskie Tango, II. FC po Nalewce oraz III. Baszta Wyszyna – otrzymały z rąk Pani Wójt Elżbiety Klanowskiej, Przewodniczącej Rady Gminy Krystyny Michalak i Radnego Gminnego Pawła Patana pamiątkowe, okazałe puchary z podziękowaniami za udział i życzeniami dalszych sukcesów sportowych. Wręczono także statuetki dla najstarszych zawodników Świątecznego Turnieju Piłki Nożnej.

Dzięki wsparciu lokalnych firm z Kun możliwe było zakupienie pamiątkowych koszulek dla każdego uczestnika turnieju. Na koniec wszyscy zgodnie przyznali, że Świąteczny turniej znakomicie wpisuje się w sportowy kalendarz wydarzeń w gminie Władysławów i już część zespołów zadeklarowała swój udział w roku 2020!