WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Dzień Bezpiecznego Internetu w Przedszkolu Gminnym we Władysławowie

Dnia 10 lutego 2020 r. obchodziliśmy w Przedszkolu Gminnym we Władysławowie Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzieci 5–6 – letnie z grupy „Motylki”, „Pszczółki” oraz „Muchomorki” uczestniczyły w spotkaniu z informatykiem – panem Waldkiem.

W ramach wspomnianych obchodów dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii „Sieciaki.pl.”, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Bajki poprzedzone zostały pogadanką informatyka na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci poszerzyły wiedzę o Internecie i zasadach korzystania z niego. Pan Waldek uległ również namowom dzieci z grupy integracyjnej „Pszczółki” i przeczytał bajkę w ramach międzynarodowego projektu „ Mały miś w świecie wielkiej literatury”.

Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach. Okres przedszkolny to czas pierwszych kontaktów dziecka z komputerem  i Internetem. Badania dowodzą, że najmłodsi coraz częściej korzystają nie tylko ze stacjonarnych komputerów, lecz także z urządzeń mobilnych, np. z tabletów, smartfonów i smart TV. Dzieci w wieku 3-6 lat mają dostęp do Internetu średnio 50 minut dziennie. Dlatego warto poprzez wspólną zabawę pokazywać im pozytywne zastosowanie Internetu, jak również ostrzegać przed czyhającymi w sieci zagrożeniami. W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!!!