WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Nadzwyczajna XXII Sesja Rady Gminy Władysławów

Radni Gminy Władysławów w piątek, tj. 10 lipca 2020 r., spotkali się podczas nadzwyczajnej XXII Sesji Rady Gminy Władysławów. Celem było przyjęcie zmian w samorządowym budżecie oraz rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia wyników kontroli kwot rekompensaty całkowitej wypłaconej MZGOK Sp. z o.o. w 2019 r.

Wśród zmian, jakie wprowadzono do budżetu były m.in. te, które dotyczyły zawartych w dniu 30 czerwca 2020 r. umów z Wojewodą Wielkopolskim w sprawie przekazania dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na realizację zadań pn. ,,Przebudowa drogi wewnętrznej na działkach północnych w Kunach” w kwocie 1.239.802,76 zł oraz ,,Budowa drogi dojazdowej Wandów – Władysławów” w kwocie 395.832,09 zł.
Radni Gminni dyskutowali także nad udzieleniem wsparcia finansowego inwestycji możliwej do realizacji na terenie gminy Władysławów przez Powiat Turecki pn. ,,Przebudowa drogi powiatowej nr 3219P Genowefa – Władysławów – Turek – poprawa bezpieczeństwa pieszych – odcinek w m. Chylin w gminie Władysławów” o długości 1,696 km. Radni Gminy Władysławów mając na uwadze znaczny wpływ na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Władysławów przebudowanego ww. odcinka drogi przychylili się do prośby Powiatu Tureckiego i zabezpieczyli w budżecie Gminy Władysławów 40% wartości zadania.

Podczas Sesji Wójt Gminy Elżbieta Klanowska zachęcała Radnych oraz wszystkich mieszkańców gminy Władysławów do pójścia do lokali wyborczych i oddania swojego jakże cennego głosu w wyborach prezydenckich, spełniając tym samym swój obowiązek obywatelski, jednocześnie wykazując troskę o dobro naszej Ojczyzny – Polski!

Poprzez swój udział w II turze wyborów prezydenckich w dniu 12 lipca 2020 r. mieliśmy niepowtarzalną okazję podziękować Strażakom-Ochotnikom za ich ciężką pracę i bezcenne poświęcenie, wspierając ich w II turze ,,Bitwie o wozy”.