WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Mieszkańcy nie zawiedli. Nasza gmina z rekordową frekwencją!

Znamy już frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenckich. Śmiało można powiedzieć, że w naszej gminie padł rekord! Swój głos postanowiło oddać ponad 72% uprawnionych, co jest najlepszym wynikiem w powiecie tureckim.

Dla porównania średnia frekwencja w powiecie tureckim wyniosła w minioną niedzielę, tj. 12 lipca 2020 r., 66,38%, zaś frekwencja w Wielkopolsce to 69,25%, a w kraju 67,71%. W gminie Władysławów swój głos oddało 4 475 mieszkańców, co stanowi 72,14% wszystkich uprawnionych do pójścia na wybory. To dowód na to, że lokalna społeczność ma świadomość swojego wpływu na sytuację polityczną i chce korzystać z przywileju, jakim jest współdecydowanie o losach kraju. Zdecydowanym zwycięzcą wyborów prezydenckich w gminie Władysławów jest ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda. Swój głos oddało na niego 78,44% wyborców (3 510 głosów).

Wójt Gminy Władysławów Elżbieta Klanowska wraz całym Samorządem po raz kolejny serdecznie dziękują wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w wyborach, dając wyraz obywatelskiej, demokratycznej postawie, troski o dobro i przyszłość Polski, a także wspierali swoimi głosami Strażaków-Ochotników w II turze ,,Bitwy o wozy”! Dziękujemy!