WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Bieg dla twardzieli wystartował po raz piąty

Najodważniejsi z odważnych stanęli do rywalizacji w piątej już edycji Ekstremalnego Biegu Służb Mundurowych ,,Husar Race”. Teren łowiska Borowy Staw w Piorunowie znów przypominał poligon pełen przeszkód, ale dla śmiałków błoto i pułapki były tylko zachętą do zmagań.

W tegorocznej edycji, w dniu 8 sierpnia 2021 r., na starcie pojawiło się ponad 150 zawodników, z terenu całej Polski, zdeterminowanych i gotowych na walkę nie tylko z przygotowanymi przeszkodami, ale też własnymi słabościami. Wszyscy nastawieni byli na ogromny wysiłek i przezwyciężanie zmęczenia, albowiem mieli oni do pokonania trasę liczącą ponad 6 kilometrów.
,,Husar Race” to bieg zorganizowany głównie dla służb mundurowych, z roku na rok udział bierze w nim coraz więcej biegaczy, którym nie straszne są żywioły, brodzenie w błocie, dźwiganie ciężarów, przeskakiwanie przez przeszkody, czy czołganie się po piasku.
Atrakcje czekały również na najmłodszych, którzy mogli sprawdzić swoje siły i zmierzyć się na ze specjalnie przygotowaną trasą.

Po trudnej trasie na każdego uczestnika biegu czekał okolicznościowy medal oraz posiłek regeneracyjny, najlepsi otrzymali statuetki oraz pamiątkowe dyplomy i szaliki.
W tegorocznej rywalizacji w kategorii Open najlepszy okazał się Tomasz Pietrzak, za nim był Przemysław Majda, a trzeci metę przekroczył Jacek Małecki. Wśród startujących pań najszybciej bieg ukończyła Justyna Wałowska, na drugim miejscu znalazła się Ilona Rybarczyk, natomiast trzecia pozycja przypadła Agnieszce Wilczewskiej. Wśród strażaków ochotników najszybszy był Franciszek Waloszek, a w kategorii PSP zwyciężył Adrian Woszczyło. Spośród policjantów najszybciej trasę ukończył natomiast Mirosław Wilczewski. 
Gratulujemy wszystkim śmiałkom i zapraszamy za rok!