WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Udział Przedszkolaków w akcji „SZKOŁA DO HYMNU”

W tym roku po raz kolejny dzieci z Przedszkola Gminnego we Władysławowie włączyły się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Celem akcji  jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.

10 listopada 2021 r. o godz. 11:11 dzieci z wszystkich grup odśpiewały w przedszkolu hymn państwowy przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Natomiast dzieci z grup: „Misie”, „Biedronki” i „Motylki” odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” w centrum naszej miejscowości przy pomniku „Tym, co za Ojczyznę walczyli, cierpieli, ginęli…”. W ten sposób przedszkolaki włączyły się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Już najmłodsze przedszkolaki znają godło, flagę i hymn naszego kraju. Dzieci w  ramach zajęć i zabaw edukacyjnych zapoznawały się z mapą Polski, historią, zabytkami, znanymi postaciami, muzyką, legendami. Ponadto przedszkolaki udały się na spacer po Władysławowie w celu zapoznania z zabytkami oraz miejscami ważnymi historycznie w naszej miejscowości. Takie spacery pozwalają dzieciom odkrywać nowe miejsca, a zdobyta w ten sposób wiedza o regionie, jego historii i tradycjach jest dzięki temu trwalsza. Są to niezwykle ważne elementy w początkowej edukacji dziecka, gdyż rozwijają ich świadomość narodową i budują postawę patriotyczną. Kształtując tożsamość lokalną przedszkolaków sprawiamy, że w przyszłości wyrosną na świadomych obywateli.

Przedszkole Gminne we Władysławowie – materiał nadesłany