WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Mikołajkowie bieganie w Chylinie już po raz drugi

Przenikający chłód nie wystraszył uczestników Mikołajkowego Biegu zorganizowanego już po raz drugi przez Ochotniczą Straż Pożarną w Chylinie. Choć temperatura była prawdziwie zimowa, to emocje gorące, a zabawa – jak zawsze – wyśmienita. 

Mimo mroźnej niedzieli chłód nie doskwierał tym, którzy tuż przed godz. 12.00 stawili się na starcie zawodów. Wśród kilkudziesięciu uczestników byli nie tylko biegacze, ale też amatorzy nordic walking. Dla tych pierwszych druhowie z OSP Chylin przygotowali trasę liczącą 6,5 km, a maszerujący mieli do pokonania dystans 5 km. Uczestników Mikołajkowego Biegu dopingowali m.in. Wójt Gminy Elżbieta Klanowska, v-ce Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Maciaszek oraz Radni Gminni Jacek Kalinowski i Bartłomiej Wiśniewski.

Na mecie na uczestników czekały pamiątkowe medale oraz najprawdziwszy Święty Mikołaj, a najlepszym wręczono puchary. Ponadto rozlosowano nagrody dodatkowe za udział, a poczęstunek regeneracyjny rozgrzał każdego zawodnika i kibica.

Specjalny Mikołajkowy Bieg zaplanowano również dla najmłodszych, którzy chętnie stanęli do rywalizacji. Zimowe popołudnie w Chylinie upłynęło w radosnej i pełnej ciepła atmosferze.