WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Młodzi druhowie z Chylina na Gali Mistrzów Sportu Pożarniczego Powiatu Tureckiego

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Chylina w dniu 18 listopada 2023 r. wzięli udział w Gali Mistrzów Sportu Pożarniczego Powiatu Tureckiego. W ten sposób doceniono sukcesy młodych druhen i druhów, którzy w roku bieżącym sięgnęli po brązowy medal podczas Zawodów Wojewódzkich. W tym uroczystym dniu Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Chylina wspierała Wójt Gminy Elżbieta Klanowska wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Krystyną Michalak.

Początek startów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Chylina w zawodach według regulaminu CTIF to rok 2011, kiedy to na wniosek ówczesnego naczelnika dh. Roberta Szkudlarka Zarząd Gminny zakupił tor przeszkód do ćwiczeń. Obecnie przy jednostce OSP w Chylinie działają trzy drużyny młodzieżowe dziewcząt i chłopców, które reprezentują Gminę Władysławów oraz Powiat Turecki na zawodach, zajmując wysokie lokaty. Opiekunem drużyn CTIF jest dh Michał Maciaszek wraz z osobami wspomagającymi.

Największym sukcesem młodych druhów z Chylina jest zajęcie trzeciego miejsca podczas VIII Zawodów Wojewódzkich w Pleszewie w roku 2014, trzecie miejsce podczas IX Zawodów Wojewódzkich w Ostrzeszowie w 2016 roku oraz tegoroczne Mistrzostwo Powiatu podczas zawodów w Przykonie, które zapewniło awans do Zawodów Wojewódzkich w Buku, gdzie drużyna wywalczyła trzecią lokatę.
Wszyscy członkowie jednostki to aktywni działacze otwarci na współpracę i gotowi do działania. To wszystko przekłada się na wysoki poziom wyszkolenia członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
Skład obecnej drużyny MDP Chylin przedstawia się następująco: Adam Sobiś, Michał Kałuża, Kacper Ziemiański, Marek Szkudlarek, Michał Kawecki, Igor Domowicz, Karol Szewczyk, Patryk Małecki, Joanna Przybylska, Michał Maciaszek, Patryk Ryczyński, Natalia Brzezińska, Miłosz Żółtyszek, Kinga Cieślak, Anna Żerkowska i Antoni Szkudlarek.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich wyróżnionych drużyn podczas Gali Mistrzów Sportu Pożarniczego Powiatu Tureckiego z: Głuchowa, Żdżar, Będziechowa, Tokar, Kowali Pańskich, Chylina, Janiszewa i Kalinowej. Wielkie brawa!!!