WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej

Dnia 30.11.2017r uczniowie klasy Ia Szkoły Podstawowej we Władysławowie wraz z opiekunami Ewą Szczecińską i Alicją Kaszyńską wybrali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Tam mieli okazję zobaczyć z bliska, a nawet usiąść na chwilkę za kierownicą nowoczesnego wozu strażackiego, obejrzeć nowoczesny sprzęt, motorówkę i całe wyposażenie, które jest potrzebne by nieść pomoc. Zobaczyli jak wygląda strój strażaka, który wyjeżdża na akcję oraz podziwiali zjeżdżających po rurze strażaków.

Po atrakcjach w ogromnych garażach przyszedł czas na zdobycie wiedzy w sali edukacyjnej „Ognik”. Dzieci mogły tam przebrać się w strój prawdziwych strażaków i wcielić się w ich role. Pan Robert Bącała ciekawie opowiadał i demonstrował w specjalnie przygotowanych kącikach jak należy się zachować i radzić sobie w sytuacjach zagrożenia. Najciekawsze okazał się mobilny symulator zagrożeń pożarowych w budynku mieszkalnym gdzie podczas pokazu dzieci zobaczyły na własne oczy jak rozprzestrzenia się dym w realnych warunkach pożaru, jak działają czujki czadu i dymu. Nauczyły się jak prawidłowo wezwać służby ratownicze, a także jak wykonać pierwszą pomoc. Bardzo dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się również wóz strażacki z sygnalizacją świetlną, gorące drzwi i płonąca patelnia.

Na koniec dzieci otrzymały od pana Roberta Bącała pamiątkowe dyplomy oraz naklejkę na pamiątkę udziału w zajęciach. Pełni wrażeń, emocji, a także wiedzy którą zdobyliśmy w czasie zajęć wróciliśmy do szkoły.

Ewa Szczecińska