WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Umiem Pływać

Uczniowski Klub Sportowy Skoczek przy wparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w dniu 07 marca rozpoczął realizacje na pływalni w Turku projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki pod nazwą „Umiem Pływać”.

W programie nauki pływania uczestniczy 45 dzieci z gminy Władysławów w wieku od 6-9 lat. Zajęcia odbywają się we wtorki w godzinach od 15:30 do17:00 w trzech grupach ćwiczebnych. Dzieci mają zapewniony dowóz na basen i opiekę zarówno w trakcie przejazdu jak i pobytu na pływalni. Zajęcia z pływania prowadzone są w wymiarze 20 godzin przez trzech instruktorów. Na uznanie zasługuje zaangażowanie się w pomoc w realizacji projektu nauczycieli z Szkoły Podstawowej we Władysławowie i rodziców z miejscowości Kuny. Rekrutacja do projektu trwała tylko dwa dni, co świadczy o dużym zainteresowaniu rodziców nauką pływania przez ich dzieci. Uczestnikom projektu życzymy szybkiego oswojenia się z środowiskiem wodnym i opanowania technik pływackich.

Projekt realizowany jest pod nazwą „ Oswojenie z środowiskiem wodnym i zdobywanie umiejętności pływackich celem każdego ucznia w naszej gminie”.