WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Archiwum: Sierpień 2019

Dożynki to piękna tradycja podziękowania Bogu za zebrane plony i trud rolniczy związany z codzienną, ciężką pracą na roli. Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość, wytchnienie i odpoczynek po ciężkiej, całorocznej pracy.

Czytaj dalej

W niedzielne popołudnie, tj. 25 sierpnia 2019 r., plac na tyłach strażnicy OSP w Chylinie wypełnił się sportowymi emocjami. Wszystko za sprawą odbywających się tam Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych.

Czytaj dalej

Uczniowie i studenci, którzy otrzymują z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rentę rodzinną muszą powiadomić ZUS o kontynuowaniu lub zaprzestaniu nauki.  Przeczytaj, co i kiedy trzeba zrobić, żeby nie stracić prawa do renty, albo nie zwracać nadpłaconego świadczenia. Renta rodzinna przysługuje dzieciom do ukończenia przez nie 16 roku życia. Jeśli jednak dziecko nadal się kształci, dostanie rentę […]

Czytaj dalej

Gmina Władysławów zakończyła realizację kolejnego już zadania inwestycyjnego.
W związku z powyższym w dniu 22 sierpnia 2019 r. dokonano odbioru końcowego inwestycji pod nazwą ,,Budowa oświetlenia w miejscowości Chylin”.

Czytaj dalej

Stowarzyszenie „Koniczynka” z Władysławowa serdecznie zaprasza do podglądania efektów pracy dzieci, które biorą udział w projekcie Centrum Kreatywności „Cuda, wianki…” realizowanym dzięki funduszom Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Na bieżąco publikujemy nasze działania na portalu społecznościowym Facebook. Oto link: https://www.facebook.com/Cuda-wianki-Koniczynka-468207267272785/?modal=admin_todo_tour ZAPRASZAMY!

Czytaj dalej

Najodważniejsi z odważnych stanęli do rywalizacji w czwartej już edycji Ekstremalnego Biegu Służb Mundurowych Husar Race 2019. Niedzielne popołudnie, tj. 18 sierpnia 2019 r., wypełnione było emocjami po brzegi.

Czytaj dalej

Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców Gminy Władysławów Mimo powszechnego dostępu do internetu w Polsce, nasz kraj w tegorocznym zestawieniu indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego zajmuje dopiero 24 miejsce w grupie 28 państw Unii Europejskiej. Czas to zmienić! Fundacja Legalna Kultura rozpoczęła realizację programu „Ja w internecie”, którego Gmina Władysławów w partnerstwie z Turecką  Izbą Gospodarczą […]

Czytaj dalej

Gmina Władysławów nie ustaje w działaniach i realizuje kolejne inwestycje w trosce o jej mieszkańców.
W dniu 19 sierpnia 2019 r. dokonano odbioru końcowego inwestycji pod nazwami ,,Modernizacja przepustu w miejscowości Międzylesie” oraz ,,Modernizacja przepustów w miejscowości Tarnowski Młyn”.

Czytaj dalej

Corocznym zwyczajem w dniu 10-11.08.2019 r. Zarząd Koła Nr 33 Władysławów zorganizował Nocne Zawody Wędkarskie o „Puchar Rady Gminy Władysławów 2019”.

Czytaj dalej

Dnia 10 sierpnia 2019 r. po raz trzeci Stowarzyszenie ”Koniczynka” z Władysławowa zorganizowało wyjazd do Ciechocinka dla chętnych mieszkańców Gminy Władysławów na koncert galowy inaugurujący XXII Festiwal Operowo – Operetkowy.

Czytaj dalej

Za nami 6 tygodni pracy z ludźmi ze Świata – 2 SIERPNIA b.r. zakończyliśmy realizację projektu International Education for Kindergartens. Celem projektu było wykreowanie postaw tolerancji i otwartości wobec innych kultur poprzez umożliwienie interakcji z reprezentantami różnych państw oraz zwiększenie jakości edukacji poprzez dostarczanie praktycznych warsztatów.

Czytaj dalej

Trzy maluchy i suczka widoczne na zdjęciach poniżej szukają schronienia i opieki. Gorąco zachęcamy do adopcji uroczych czworonogów. Więcej informacji pod nr tel. 63 280 46 47.

Czytaj dalej

Zapraszamy wszystkie dzieci na wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury we Władysławowie – SIERPIEŃ 2019. Zaplanowane atrakcje – zajęcia plastyczne, spektakl, wycieczka z pewnością przeniosą dzieci w świat zabawy, radości i niesamowitych wrażeń! Przyjdź i baw się razem z nami!

Czytaj dalej

Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich poprzez wsparcie finansowe zakupu węzy pszczelej. „Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich poprzez wsparcie finansowe zakupu węzy pszczelej.” Pozwala na uzyskanie węzy pszczelej. Finansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.Szczegółowych informacji udzielają: Regionalny Związek Pszczelarzy Wielkopolski Północnej ul. Paderewskiego 2 64-800 Chodzież tel.67- 282 97 -32, Regionalny Związek Pszczelarzy ul.Dworcowa 4/1 […]

Czytaj dalej