WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Z wizytą w Urzędzie Gminy Władysławów

W dniu 15 listopada 2019 r. uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie wraz z nauczycielem WOS-u p. Wiesławem Kulig przybyli z wizytą do Urzędu Gminy Władysławów.

Nasi goście zostali przyjęci i przywitani przez Sekretarza Gminy Tomasza Rajczyka. Zwiedzanie Urzędu rozpoczęto od krótkiego spotkania w Sali Konferencyjnej. Młodzież została zaznajomiona z ogólnymi informacjami na temat funkcjonowania Urzędu i zakresem spraw prowadzonych przez poszczególne referaty. Zebrani dowiedzieli się, gdzie wyrobić dowód osobisty, czym zajmuje się Wójt, Rada Gminy, kto wydaje pozwolenie na budowę itp. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, gdzie w Urzędzie mieści się sekretariat, gabinet Wójta, Sekretarza i Skarbnika Gminy, Punkt Obsługi Interesantów, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Centrum Usług Wspólnych Gminy Władysławów. Młodzież miała niespotykaną okazję poznać budynek i zakres obowiązków poszczególnych pracowników Urzędu, wszystko po to, by lepiej zrozumieć jego funkcjonowanie.

Podczas tej nietypowej lekcji uczniowie dowiedzieli się co, i w jaki sposób można załatwić w Urzędzie. Wizyta w Urzędzie Gminy Władysławów była fascynującym i ciekawym doświadczeniem dla zwiedzających. Ta wartościowa lekcja na pewno zostanie długo w pamięci młodzieży, która serdecznie dziękowała za możliwość poznania Urzędu od wewnątrz.